Przewiń w dół

Św. Barbary 4

Historia budynku

Wizja i pasja

Kiedy Stefania Tołwińska, właścicielka prywatnej pensji dla dziewcząt podjęła decyzję o budowie nowoczesnego i pięknego gmachu dla swojej szkoły nie wiedziała jeszcze jak spektakularny budynek będzie dane jej stworzyć. Tak właśnie w końcu XIX wieku zaczęła się historia kamienicy przy Św. Barbary 4. 

W 1903 roku do nowo wybudowanego gmachu szkoły wprowadziły się pierwsze pensjonariuszki.

Bogata elewacja kamienicy wykonana w neobarokowym stylu, nawet jak na ówczesne czasy budziła podziw i była szeroko komentowana. Budynek wyposażony został w centralne ogrzewanie, a ściany w klasach były rozsuwane, co pozwalało korzystać z sali rozciągającej się na szerokość całego budynku! Dla zapewnienia komfortu swoim uczennicom Stefania Tołwińska kazała przygotować dodatkowo na czwartym piętrze gmachu pomieszczenia mieszkalne pensjonatu dla dziewcząt spoza Warszawy.

Budynek został specjalnie zaprojektowany na potrzeby nowoczesnej, wzorcowej szkoły. 

Różnił się od większości ówczesnych szkół żeńskich, zajmujących na ogół improwizowane pomieszczenia, wynajmowane w domach czynszowych. Już po odzyskaniu niepodległości, w roku szkolnym 1920/1921, placówka uzyskała status gimnazjum państwowego i obrała za patronkę Marię Konopnicką (zmarłą 10 lat wcześniej). Nową kierowniczką została Jadwiga Barszczewska-Michałowska. W czasie II wojny światowej kamienica została częściowo spalona. Po wojnie odbudowano ją bez zwieńczenia i pilastrów, z dodaniem z kolei niskiego IV piętra. W latach 70-tych przeprowadzono remont gmachu w skutek którego zasłonięte zostały oryginalne pozostałości fasady. W roku 2015 spółka Warsaw Attics rozpoczęła żmudny proces przywracania perły z ulicy Św. Barbary 4 do jej wyglądu z lat świetności. Już w niedługiej przyszłości jej przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się niesamowitymi wnętrzami odtworzonymi z pietyzmem i pasją oraz tą samą wizją, jaką miała Stefania Tołwińska ponad 100 lat wcześniej.

Zdjęcia pochodzą z archiwum pana Igora Strojeckiego.

 

Wyjątkowość projektu

Butikowa kamienica w ścisłym Centrum

Rezydencja Św. Barbary 4 to pierwsza w Warszawie butikowa kamienica wyróżniająca się tak indywidualnym stylem, drobiazgowo odtworzoną przedwojenną elewacją oraz najwyższym standardem. Rewitalizacja kamienicy Stefanii Tołwińskiej ma na celu stworzenie unikalnego miejsca do życia w ścisłym centrum Warszawy.  Kamienicę podzielono zaledwie na 8 apartamentów, co gwarantuje wyjątkowy komfort mieszkania oraz zapewnia kameralną i ekskluzywną wspólnotę, dla której do wyłącznej dyspozycji przygotowano salę klubową oraz recepcję. Komfort zapewni również podziemny parking zlokalizowany pod podwórzem kamienicy, do którego prowadzi automatycznie otwierana brama wjazdowa.

Szklana panoramiczna winda zapewni bezszelestny dostęp do wybranego piętra. Pieczołowicie odtworzona klatka schodowa wykładana białym i czarnym marmurem z oryginalną, ręcznie kutą balustradą prowadzić będzie wprost do apartamentu.

Wyjątkowść projektu

Perfekcja detalu

Dbałość o każdy detal uwidoczniona zostanie już od drzwi wejściowych do apartamentu  – grubych, solidnych i bogato rzeźbionych. Mieszkania zachwycać będą przestronnymi wnętrzami o bardzo pożądanej wysokości 3,5 metra.

sw-Barbary-biuro-1e

Wyjątkowość lokalizacji

Location, Location, Location!

Lokalizacja

Blisko i wszystko w zasięgu ręki

Kamienica znajduje się dosłownie 450 m od geograficznego środka centrum Warszawy i w bezpośrednim sąsiedztwie prestiżowych budynków biurowych, uznanych restauracji, kawiarni, i butików, Teatru Muzycznego Roma, centrum handlowego Złote Tarasy, Centrum Medycznego Luxmed, a także stacji metra Centrum, kolejowego Dworca Centralnego, oraz wielu przystanków komunikacji miejskiej. 

W najbliższej przyszłości w odległości ok. 300 m powstaną nowoczesne biurowce, które podniosą atrakcyjność okolicy, zwiększą ceny nieruchomości oraz liczbę osób zainteresowanych wynajmem apartamentów.

Dodatkowym atutem Rezydencji Św. Barbary 4 jest jej usytuowanie w bocznej, mało uczęszczanej i jednokierunkowej uliczce. Gwarantuje ona więc kameralność i ciszę przyszłym mieszkańcom. Bliskość zabytkowego parku przy kościele pod wezwaniem Św. Piotra i Pawła zapewnia miłe miejsce na spacery i relaks wśród zieleni.

jedzenie
rozrywka
kultura
rekreacja

Styl życia – dla kogo

Rezydencja Św. Barbary 4  będzie definicją smaku, jakości i unikalności. Powstaje z myślą o ludziach aktywnych, lubiących być w centrum wydarzeń kulturalnych i towarzyskich, a jednocześnie ceniących sobie prywatność i ciszę. Nasi przyszli mieszkańcy to osoby ceniące luksus i wygodę, umiejące docenić oryginalność historycznych założeń architektonicznych i powiązać je z nowoczesnością w wyjątkowo wysublimowany sposób. To ludzie, którzy umieją stworzyć unikalną kompozycję pięknych form i pragmatyzmu. Ludzie sukcesu ceniący prywatność i ciepło rodzinnego domu. Dla nich właśnie powstaje Rezydencja Św. Barbary 4.

 

Standard wykończenia

Kamienica Św. Barbary 4 obecnie jest poddana  bardzo skrupulatnej i pieczołowitej rewitalizacji i modernizacji przeprowadzonej przez naszą spółkę. Bardzo zależy nam na zachowaniu jej dawnego charakteru i przywrócenia unikalnych elementów dekoracji przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego komfortu mieszkania.

Renowacji poddawana jest cała kamienica: tynki zostały już skute, przywracana jest oryginalna elewacja, a stropy zostaną wymienione na nowe. IV nieoryginalne piętro zostanie zburzone i odbudowane z pietyzmem dawnych mistrzów.  Okładzina dolnej części budynku wykonana będzie w granicie antykowanym. Kostka betonowa na chodniku zostanie zastąpiona starą kostką granitową.

Brama wjazdowa zostanie wymieniona na nową solidną dębową bramę z automatycznym otwieraniem, żeby umożliwić naszym przyszłym mieszkańcom wygodne parkowanie samochodów na parkingu w podwórzu. Przejście bramowe wyłożone będzie starą kostką brukową, cokół przejścia wykonany będzie w granicie antykowanym.

Klatka schodowa powróci do swojej świetności. Biegi schodowe oraz podesty wykonane zostaną z marmuru bianco carrara. Oryginalne kute balustrady poddamy konserwacji, tak żeby ich piękno mogli podziwiać przyszli nasi mieszkańcy. Charakteru wystroju dopełnią mosiężne lampy, drewniane sztukaterie, oryginalne, stare żeliwne grzejniki z Francji oraz oryginalne, cementowe kafle z Belgii. W podwórzu stanie ażurowa winda wykonana ze stali i szkła, która zapewni dostęp sali klubowej, piwnic oraz wszystkich pięter mieszkalnych. 

Drzwi wejściowe na klatkę schodową oraz do mieszkań wykonane będą na wzór starych projektów z dbałością o każdy detal. Panele i ościeżnice drewniane oraz drzwi będą spełniać wymogi antywłamaniowe oraz bezpieczeństwa PPOŻ.

Apartamenty oddajemy w stanie deweloperskim do własnej aranżacji i wykończenia w czasie maksymalnie 6 miesięcy od odbioru.

Recepcja

Całodobowa recepcja zapewni komfort i bezpieczeństwo mieszkańcom. Wszyscy goście będą anonsowani, a zarządzanie kluczami i przesyłkami ewidencjonowane. Nikt nieproszony nie będzie miał dostępu do Państwa apartamentów, a system monitoringu i możliwość podłączenia indywidualnego alarmu do recepcji będzie gwarantem spokoju podczas Państwa nieobecności.

Parking

Pod wewnętrznym dziedzińcem do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych 10 parkingów na zasadzie platform firmy Klaus parking podziemny (Multiparking). Podwórze zostanie wyłożone stylową mozaiką, tworząc unikalny i estetyczny nastrój. Kompozycję podwórza będzie zamykać soczysta zieleń pnąca się po finezyjnej konstrukcji zaaranżowanej według indywidualnego projektu.

Winda

Wyjątkowa winda zostanie zlokalizowana w podwórzu. Specjalnie zaprojektowany szklany panoramiczny szyb windowy z własnym ogrzewaniem będzie obsługiwał wszystkie poziomy kamienicy. Winda będzie dwustronna firmy Schindler. Zapewni ona dogodny sposób dostania się bezpośrednio na każde piętro jak również na poziom podwórza.

Wózkownia / Rowerownia

W trosce o najmłodszych oraz aktywnych mieszkańców w podziemiach budynku zostanie urządzona również rowerowania i wózkownia. Do tej przestrzeni będzie zapewniony bezpośredni dostęp windą. 

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

 

+48 603 88 11 77    +48 510 468 596

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną od Warsaw Attics, z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Targowej 76 lok. 42.

Wyrażam zgodę na udostępnianie moich danych osobowych partnerom biznesowym Warsaw Attics w celu przedstawienia im drogą elektroniczną i telefoniczną oferty w zakresie sprzedaży mieszkań, doradztwie w sprawie kredytu i wykończenia lokalu.